Pokud plánujete v následujícím roce rekonstrukci bydlení, ať už kompletní, nebo jen částečnou, určitě vás budou zajímat trendy pro rok 2020.
Otevřené prostory

Především se bude jednat o praktičnost. Pryč jsou všechny přebytečné dečky, CD organizéry a další zbytečné lapače prachu. V roce 2020 bude trendem zbavit se co největšího počtu těchto věcí a udělat si domov vzdušnější, a to za pomocí praktických úložných prostor, které mnohdy nebudou mít pouze jedno využití, ale budou multifunkční. Do módy přicházejí, především díky vysokým nákladům na bydlení, malé prostory, které jsou však zařizovány co nejpraktičtějším stylem, bude docházet k volbě nábytku, který lze snadno někde zasunout a schovat a tím ušetřit místo. Do popředí se dostávají různé skládací stolky a židle, nebo například odkládací židličky, namísto nočních stolků. Promyšlený má být každý kousek místa tak, aby bylo dostatek úložných prostor a byl využitý každý centimetr.  Pryč budou rovněž všechny zbytečné přepážky, oddělující prostor.  Klasické rozdělení místností by měl nahradit multifunkční prostor, kdy bude například kuchyň, obývák a jídelna v jednom, popřípadě budou tyto místnosti namísto stěnami odděleny pouze kusy nábytku. 
Co se týká barev, bude dominovat zelená v odstínu mint, tedy pastelově zelená, která je barvou uklidňující. V bytech bychom se tedy měli cítit příjemně. Tuto barvu můžeme použít nejen k výmalbě, ale také na nábytek, doplňky, či dokonce textilie. I nadále bude pokračovat trend tapet, jelikož jsou nejen praktické, ale dají se také snadno obměnit.
Obklady všude
Co se týká kuchyní, bude i zde v módě zelená barva, novinkou pak budou obklady, které se nebudou dávat pouze za linku, ale do širšího prostoru. V některých kuchyních tak mohou být až po strop.
Takové jsou vyhlídky na trendy v bydlení pro nadcházející rok. Zda se jimi necháte alespoň částečně inspirovat už je pouze na vás. Důležité by však mělo být, abyste se v prostoru, který obýváte cítili příjemně a pohodlně.