Auto moto

Co budete potřebovat?

-Přihlášku k registraci vozidla do registru silničních vozidel
-Kupní smlouvu
-Velký technický průkaz
-Malý technický průkaz
-Doklad totožnosti, plnou moc
-Protokol o evidenční kontrole (nesmí být starší jak 30dnů od provedení)
-Povinné ručeníauto Ford Mustang.jpg
Pravidla
Jako první a hlavní bod bych uvedl, pokud se chcete vyvarovat zbytečných chyb a nervů, mělo by být auto z autorizovaného servisu. Tyto vozy by měly splňovat veškerá přísná pravidla daná automobilkou. Navíc k nim v drtivé většině případů dostanete přesnou historii majitelů, servisních oprav i případných nehod.
Jako druhý bod bych přidal cenu. Cena ojetého vozidla by se měla odvíjet například od jeho technického stavu, počtu najetých kilometrů, stáří, nebo podle toho, jestli mělo v minulosti havárii.
Třetí a taky velmi důležitý bod jsou informace o autě.Pokud prodejce v inzerátu přizná všechny vady a rovnou vás tak připraví na možné další investice, je to dobrým znamením. Důkladně se informujte o historii kupovaného vozu. Jestli nemá servisní knížku, doporučuji se poohlédnout po jiném autě, nebo pozvat mechanika na pořádnou generálku auta. Prostě a jednoduše, chtějte co nejvíce informací o vozidle.auto Audi.jpg
Čtvrtý bod, VIN kód. Kód se musí shodovat jak v servisní knížce, tak v dokladech od vozidla. Díky VIN kódu se zjišťuje stav najetých km, počet majitelů a další důležité informace.
Pátýbod je jízda s autem. Zeptejte se prodejce o jízdu. Jestli odmítne, je něco špatně. Jízda by se měla vyzkoušet na všech typech povrchů.
Dodatečné poznámky
Hodně důležitá je taky kupní smlouva. Důkladně si ji nastudujte, než ji podepíšete.
Při prohlídce vozidla je dobré si pozvat na pomoc odborníka, který vám může ušetřit spoustu peněz za případné zbytečné opravy.
V žádném případě se nenechte “ukecat“ a okouzlit při výběru prodávajícím.
Jestliže budou například sjeté pneumatiky a prodávající vám nedá náhradní, trvejte na slevě. Ani nevíte, kolik peněz si můžete ušetřit za dodatečné výdaje.
Když nevíte, nebojte se zeptat.

3/5 - (1 vote)

Mohlo by se vám také líbit...