Zhubnout, zhubnout, zhubnout! Toto heslo se šíří jako požár celou společností. Lidé kupují knihy, sledují videa, čtou blogy, hledají informace o všech možných a nemožných dietách, z nichž některé jsou ještě poměrně zdravé, jiné však mohou mít přímo škodlivé účinky na lidský organismus. Ve velkém a bez selského rozumu se nakupují produkty jen proto, že mají na obalu napsána hesla jako „na hubnutí“, „revoluce v hubnutí“, „zdravá potravina“, „bez kalorií“ a tak dále. Lodí jsou vytížení, vystresovaní a nešťastní, nemilují sami sebe takové, jací jsou právě v tuto chvíli, proto hledají a chtějí vyzkoušet všechna zdánlivá řešení jejich problémů.

Láska k sobě samému

A pokud to může být snadno a rychle, tím líp. Z celého toho honu se ale vytrácí základní myšlenka – naším nejdůležitějším motivem a zároveň cílem musí být zdraví našeho těla, pokud se budeme stravovat správně a s ohledem na ně, celé hubnutí půjde mnohem snáz a především, již v procesu budeme mnohem šťastnější a nebudeme muset čekat na zázrak, který třeba ani nepřijde. Mnohdy totiž člověk zjistí, že i když se mu díky tvrdému cvičícímu režimu, dodržování striktního jídelníčku a hladovění podařilo zhubnout na svou vysněnou váhu, štěstí nějak nepřichází.

Zdravý přístup

Problémy se zázračně nevyřešily a to, co nás trápilo dřív, nás trápí stále. Tlusté i hubené. Pokud již chceme využívat nějaké doplňky na podporu či urychlení hubnutí, můžeme zkusit zelený čaj, některé vitamínové tablety nebo proteinové koktejly na hubnutí, žádná z těchto věcí nás ale sama nespasí. Náš život musí komplexně a jako celek směřovat ke zdravé sebelásce a péči o sebe sama, ta se pak nejlépe projeví i na naší postavě. Udělejme si život radostnější. Nemusí jít o žádnou velkou věc, spíše spoustu maličkostí, buďme na sebe dennodenně laskaví a milí, chvalme se, usmějme se na sebe do zrcadla, přistupujme k sobě s respektem, protože sami se sebou musíme žít celý život, sedm dnů v týdnu, 24 hodin denně. A to je příliš mnoho na to, abychom se neměli rádi.