Výrobky

Zdravý životní styl k udržení pevného tělesného i duševního zdraví

K udržení dobrého zdraví je potřebné dodržovat několik hlavních zásad. Mít dostatečný pitný režim, vyváženou a pestrou stavu a jíst pravidelně, dostatečný odpočinek a kvalitní spánek a velmi důležitá je i pohybová aktivita. U pohybové aktivity je třeba dělat to, co nás baví, naplňuje, u čeho máme radost a baví nás to. Také je důležité zbytečně nepřetěžovat své tělo.

Při tělesné aktivitě je třeba vybírat takové aktivity, které odpovídají tělesné kondici. Důležité je také udržovat správnou hmotnost s ohledem na věk, pohlaví a tělesnou konstituci. Kalkulačka BMI vám ukáže, zda je vaše váha v normě nebo zda netrpíte nadváhu či podvýživou. Díky tomu zjistíte, zda je potřeba upravit životní styl, přidat vhodné jídlo či aerobní pohybovou aktivitu při které se spalují tuky anebo přidat výživnější potraviny abyste se dostali na ideální váhu. Je ovšem třeba umět se přijímat v jakékoli situaci a mít rád své tělo. Ale ideální váha vám pomůže zaručit zdravější a vitálnější tělo a také při ideální váze budete mít i více energie a budete méně zatěžovat klouby a celý pohybový aparát.

cvičení venku

Nesmí se zapomínat nejenom na tělesné zdraví, ale také na duševní zdraví. Vše je v našem těle propojené a tak i psychika následně ovlivní tělo. Proto je potřebné dbát i o správnou duševní hygienu. Dělat také své oblíbené aktivity, věnovat se sám sobě a tomu, co nás baví. Mít své koníčky a také mít okolo sebe lidi, se kterými je nám dobře. Je tedy potřeba pečovat i o mezilidské vztahy. Práce se stresem je také velmi důležitá. Vyrovnávání se s náročnými životními událostmi.

duševní zdraví

Udržovat své tělo zdravé může být jednoduché, když se dodržují určitá pravidla, která mnohdy většinou všichni znají, jen je někdy těžké je aplikovat je v každodenním životě, shonu a v náročných situacích. I tak je třeba se umět zastavit, zjistit, co nás baví a věnovat svému tělu péči, kterou si zaslouží.

Mohlo by se vám také líbit...