Výrobky

Vše je třeba hlídat

Pokud někdo vlastní firmu a chce či dokonce musí v rámci jejího provozu využívat i vlastní vozový park nebo stavební stroje, zpravidla mu to dělá nejednu vrásku na čele. A není těžké domyslet si, proč. Zkrátka a dobře je taková technika nezbytně co chvíli v pohybu, klidně i až někde v pověstné Tramtárii, a protože jsou zaměstnanci také jenom lidé, kdo ví, co se s ní v takových chvílích děje. Někteří z těch, jimž jsou dána podobná vozidla do užívání, mohou ‚kreativně‘ najít způsob, jak se chopit příležitosti a přilepšit si na zaměstnavatelův účet. A často se jim to i docela daří. Právě proto, že je někde na cestách (případně na vzdálených staveništích, mluvíme-li o stavebních strojích) nemůže nikdo přistihnout a je tu tak celá široká škála možností, jak si přihrát pověstnou malou domů.

technika v práci

Firemní vozidla či stavební stroje se tak mohou zneužít při nějaké černé jízdě nebo při melouchu, zaměstnanec si ale stejně tak může i naopak dát dvacet v době, kdy by měl s těmito stroji a vozidly pracovat. Dají se z nich krást pohonné hmoty i díly, případně části nákladu, ba někdy se ztratí klidně i celé vozidlo. A nikdo nikomu nic nedokáže. A firma to zaplatí ze svého.

nákladní auta

Pokud si tedy nezajistí sledování vozidel, což je dokonalý způsob, jak s výše zmíněnými nešvary skoncovat, a to jednou provždy. Ten, kdo si podobné sledování pořídí, totiž může na svoji techniku nainstalovat čidla, nastavit to, co chce mít pod kontrolou, a pak už stačí jenom kdykoliv kdekoliv usednout k počítači s internetem, přihlásit se uživatelskými údaji a sledovat, co se kde s touto technikou děje.

A jak jistě uznáte, pořídit si tento sledovací systém je skvělá volba. Protože kdo ze zaměstnanců by lenošil nebo byl naopak sice přičinlivý, ovšem jen do vlastní kapsy, když se to šéf stoprocentně dozví, že? A to i kdyby byl velice, velice daleko.

Mohlo by se vám také líbit...