Krása

Líčení, které zdůrazní vaše přednosti

Make-up je kouzelný pomocník, který při správném použití udělá z hezké ženy krásnou. Při nesprávném použití však může napáchat více škody, než užitku. Říká se, že líčení by mělo být přirozené. To však ještě neznamená, že by nikdy neměl poznat, že make-up nosíte. Správně zvolené líčení je to, které působí decentně, přirozeně, ale také zajímavě. Nesprávné pak vypadá, jakoby vám jej nanášely děti. Vše záleží na typu vaší tváře, a na vaší pigmentaci. Kde tedy nedělat chyby?

rtěnka a zrcátko

Odstín make-upu

Odstín make-upu je třeba volit tak, aby perfektně ladil s barvou vaší pleti. Použijete-li tmavší, či světlejší, vytvoříte viditelný předěl, který způsobí, že vaše tvář bude vypadat jako maska, a vy jako amatér. Ve většině drogerií pak naleznete testery, které vyzkoušíte třeba na svém zápěstí, abyste zjistila, zda vám tato barva skutečně sedí. Rovněž je pak třeba volit make-up, který nepůsobí takzvaně jako paštika. Na zakrytí nedokonalostí tedy raději použijte korektor, a na zbytek tváře naneste jen lehký make-up.

Oční stíny

Oční stíny je lepší volit decentní. Ideální jsou pak barvy pleťové, které mohou být tmavší i světlejší. S těmi můžete při správném použití vykouzlit krásné kouřové líčení, které zvýrazní vaše oči. Výrazné barvy, jako třeba černá, modrá, či zelená, však působí lacině, a špinavě. Proč jsou tedy tyto odstíny v prodeji? Není špatné je použít, pokud víte jak, a umíte s nimi kouzlit. Na večírek se třeba černé stíny hodí, avšak musíte je správně nanést, abyste ve výsledku nevypadala, jako z Adamsovy rodiny, nebo jako mýval. Barevné se pak hodí především pro kreativní tvoření make-upu, na různé soutěže, či ke kostýmům.

oční stíny

Rtěnka

Rtěnku je potřeba volit s ohledem na barvu vaší pleti, tvar obličeje, a především pak rtů. Ačkoliv někteří ještě věří, že rudá rtěnka zvýrazní jejich úzké rty, není tomu tak. Tento odstín vypadá dobře například na elegantních zrzkách se světlou pletí a plnými rty, nebo na sexy blondýnkách. S tmavou pletí je pak třeba zvolit decentnější odstín, jako třeba tmavě hnědou.

Mohlo by se vám také líbit...