Kultura

Zajímavé památky

Přiznejte se mi, dámy a pánové. Baví vás kultura? Jste kulturní lidé? Protože znám mnoho lidí, kteří si o sobě říkají, že jsou kulturní. Přitom ale vůbec nechodí do divadla nebo do kina. Samozřejmě vím, že jsou i jiné věci a důvody, proč je člověk kulturní. A například třeba moje teta. Moje teta obráží opravdu pravidelně zámky a hrady. Protože zámky a hrady jsou pro ni natolik důležité, že ona si kolikrát vezme i v práci volno, jen aby mohla se svojí skupinou navštívit několik zámků a hradů. Podle mého názoru je to opravdu perfektní zábava. Já si myslím, že kdyby mnoho lidí mělo takovou zálibu jako moje teta, tak je to jenom dobře.

Kultura je krásná.

A víte proč? Protože taková kultura se cení hlavně kvůli tomu, že alespoň z návštěvníků jdou peníze zase tam, kam mají.  Takže pokud si zaplatíte třeba vstup na hrad anebo na zámek, tak si můžete být jistí, že tím taky přispíváte na jeho obnovu a na jeho ochranu, protože je logické, že hrad nebo zámek se sám zadarmo neudržuje. A všechno stojí peníze. A tak právě díky kultuře můžeme uchovávat naše kulturní památky. Od toho je taky ten název. Kulturní památka. Já abych se přiznala, tak to mám ráda taky. Ovšem Akorát mám spíše raději takové ty přírodní úkazy, kulturní památky.

Zámky mám ráda.

Nemám moc ráda třeba divadlo ani kino. Já mám ráda, když něco mohu objevovat. A třeba taková Pravčická brána je naprosto dokonalá. Mě se hodně líbí a byla jsem tam už čtyřikrát. A momentálně tam byl bohužel požár, takže až to bude opět přístupné, tak tam samozřejmě s celou rodinou pojedeme. A i dokonce moje teta řekla, že se taky na Pravčickou bránu přijede podívat. Myslím si, že to tato kulturní památka bude ještě potřebovat. A kam nejraději chodíte na výlety vy? Taky máte rádi přírodní úkazy nebo se vám líbí jiný typ kultury, jako třeba kino? Jsme lidé a jsme různí s jiným vkusem.

Mohlo by se vám také líbit...