Patříte do řad zkušených automechaniků nebo se tomuto koníčku věnujete jen ve volných chvílích? Mít vlastní autoservis je sen každého nadšence do motorových vozidel a vůbec nezáleží, zda se jedná o jeho živnost nebo se chce v tomto oboru zdokonalit ve volných chvílích. Pokud ve své dílně trávíte spoustu času a neustále něco dotahujete, rozebíráte a opravujete, je tento článek určený přesně pro vás.

Co by v takové domácí autodílně nemělo chybět?

oprava auta

Určitě není potřeba zkušenému automechanikovi zdlouhavě představovat každé zákoutí v autodílně. Jejich vybavení je totiž ve většině z nich totožní, nechybí hydraulické zvedáky, náhradní díly, vyvažovačky nebo třeba kompresory. Šroubový kompresor cena je velmi příznivá, proto s jeho pořízením rozhodně neotálejte.

oprava karburátoru

Existuje však i vybavení, které může některé činnosti v práci velmi usnadnit a zároveň prostřednictvím nich nabídnout svým zákazníkům ještě kvalitnější služby než doposud. Jaké to jsou?

  • Plnička kapalin

Plnička kapalin slouží k diagnostice množství jednotlivých kapalin v automobilu. Také dokáže snadno určit, jaký druh oleje majitel automobilu používá.

  • Olejové hospodářství

A s oleji ještě nekončíme! Jedná se o praktický systém, který obsahuje nádobu na odsávání a vypouštění oleje. Říkáte si, proč takovou věc ve své dílně potřebujete? Podstatně vám urychlí jinak zdlouhavou práci s provozními kapalinami.

  • Hydraulický detektor vůlí

Jedná se o velmi praktickou vychytávku, která se vám v domácí autodílně bude rozhodně hodit! Díky ní totiž velmi snadno zkontrolujete přední nápravu vozidla. Na výběr jsou detektory pro zdvih klasických osobních automobilů a dodávek s nižší hmotností, stejně jako detektory pro ty nákladní.

  • Startovací vozík

Kdo někdy v životě nezažil problémy s baterkou při startování? Přesně k tomuto účelu slouží startovací vozík, který baterii nejenom nastartuje, ale následně i dobije odpovídajícím způsobem.