Výrobky

Vydejte se s vozem z půjčovny dodávek na vlastní hvězdicový výlet

Hvězdicové výlety

Hvězdicové zájezdy byly velmi populární za socialismu, zejména mezi seniory. Na tuto tradici dnes navázala řada cestovních kanceláří a pořádají je jak v rámci republiky, tak i v zahraničí. Podmínkou je dobrá znalost místního prostředí a samozřejmě perfektně zvládnutý cestovní itinerář. Ten bývá nejobtížnější, neboť se cestou mohou přihodit nečekané komplikace (závada na vozidle, objednávka ubytování, uzavřené restaurace či památky atp.) Je žádoucí mít připravený náhradní program a tím pádem i změnu tras tak, aby vše na sebe navazovalo.

Spoléhat se někdy na služby cestovky může přinést určitá úskalí, jednak nemusí vše „klapnout“ podle vašich představ, a také vám nemusí vyhovovat sestavený program. Obvykle se totiž musíte přizpůsobit nějakému kompromisu.

zimní krajina

Naplánujte si výlet sami

Cestujete rádi ve společnosti přátel? Pak můžete využít služeb pronájmu vozidel z půjčovny dodávek https://www.pujcovna-praha9.cz/, kdy se cena za tyto služby dělí počtem účastníků. Zároveň ušetříte za pohonné hmoty, a výhodné je to i tam, kde lidé z nejrůznějších důvodů zrovna nemají k dispozici svůj vlastní vůz.

jezero v Adršpachu

Výlet pak může proběhnout tak, jak se dohodnete. Vhodné je usednout ke společnému stolu nad rozloženou papírovou mapou (nikoli elektronickou v mobilu), a cestu naplánovat podle turistických zajímavostí na trase. Papírová mapa (turistická v měřítku 1:50 000 je dostatečně velká a každý má tak možnost dobře vidět zajímavá místa a samotnou trasu, kudy lze s dodávkou projíždět, kde se zastavit, kde kempovat, případě zajistit ubytování v soukromí.

Jízda pohromadě v jednou autě má svá plus – můžete se střídat v řízení, cestou konverzovat a měnit pružně dle situace svoje plány. Takové cestování je zajímavé zvláště tehdy, je-li počet cestujících vyšší, než pět, a mezi ně se pak rozpočítají náklady na půjčovné a palivo.

2/5 - (1 vote)

Mohlo by se vám také líbit...