Pro někoho znamená návštěva zubní ordinace hotový horor. Těžko říci proč tomu tak je. Může za tím stát skutečně špatná zkušenost, nepříjemné vystupování, ale také bolest, kterou si zavinil člověk sám a to svojí nedbalostí. Častokrát se návštěvy stomatologa odkládají v domnění, že zub přestane bolet, když mu poskytneme silnou dávku sedativ. Není potom divu, že je problém dříve nebo později na světě a další ošetření trvá delší dobu a možná je i velmi bolestivé. Také je dobré si najít takového zubního lékaře, který se bude rovnou starat i o naše děti, protože to v nich podpoří nejen nebojácného ducha, ale především zodpovědnost o své zoubky. Poté se vyhnou vážným problémům a zbytečným bolestem.

zubař

Dětské zoubky se kazí rychleji

Co se týče zubního kazu, tak ten vzniká úplně stejně jako u stálých zubů, jen probíhá podstatně rychleji. Je pravdou, že zásadní roli bude hrát jídelníček, kdy konzumace cukrů rozhodně nebude prospívat. Pokud ovšem dítě naučíme, jak si správně čistit zuby, tak se tolik kazit nebudou, nicméně návštěva zubaře by měla být v pravidelných intervalech. Ten může také doporučit, jakým druhům pokrmů je dobré se vyhnout a to dokonce i nápojům. Příliš sladké ovocné nápoje totiž také dětem moc neprospívají. Dítě je spíše cucá, než by se pořádně napilo a tím pití protéká přes přední zuby. Ty jsou poté vystaveny kyselému a sladkému a tím se přirozeně kazí mezi prvními a také rychleji.

dětské zuby

Je třeba si zoubky hezky čistit

Zubař Liberec 2kdent se stará i o dětské zoubky a když je potřeba, tak rovnou doporučí návštěvu u dalšího odborníka, který se věnuje správné zubní hygieně. Naštěstí je vše pod jednou střechou a tak se na klinice může klidně nechat vyšetřit celá rodina a to včetně provedení dentální hygieny či jiných nutných ošetření. Vzhledem k tomu, že se zde pracuje s nejmodernější technikou, tak se nikdo nemusí obávat, že by ošetření příliš bolelo. S úsměvem a humorem jde skutečně všechno lépe a to v tomto případě platí dvojnásob.