Není divu, že s podzimním sychravým počasím přichází i období chřipek a nachlazení. Například přechody z přetopených místností do zimy, dávají našemu organismu pěkně zabrat. Stačí, když se zpotíme a rýma nebo kašel jsou na světě. Někdy se i přes dostatečnou prevenci nachlazení nevyhneme, přesto bychom, se o to měli alespoň pokusit.
Můžeme sáhnout po vitamínových přípravcích z lékárny nebo využít přírodní prostředky.
kapesníky v krabičce
Ať si vybereme čistě přírodní přípravky nebo potravinové doplňky, vždy musíme posilovat obranyschopnost celého organismu.
Určitě bychom se měli dostatečně pohybovat na čerstvém vzduchu. Pohyb na vzduchu nám rozhodně prospěje celoročně. Přínosné pro posílení imunity je otužování. Nikdo po vás nechce, abyste rovnou skočili do ledového rybníka. Otužování pocítíte pozitivně, když začnete pozvolna. Otužujte se doma a začněte se pomalu sprchovat vlažnou vodou. Pokud je to možné, sprchujte se ráno. Jestli to váš zdravotní stav dovoluje, navštivte saunu.
Imunitu podpoříte i užíváním bylinných čajů nebo esencí ve formě kapek. Dobrou službu vám udělá obyčejný šípek. Obsahuje velké množství vitamínu C. Šípkový čaj oslazený medem, se stane velmi chutným nápojem.
Echinacea patří také mezi osvědčené bylinky, které podporují imunitní systém.
léky na chřipku
Důležitá je i konzumace ovoce a zeleniny v dostatečném množství.
Podle receptů našich babiček je osvědčeným prostředkem proti nachlazení silný slepičí vývar nebočaj z lipového květu a bezu.
Pokud se ani přes všechna preventivní opatření nachlazení nevyhnete, neměli byste nemoc podcenit a snažit se ji přechodit. Raději ulehněte do postele a tělu dopřejte dostatek tekutin. Jako přírodní antibiotikum můžete užívat obyčejný česnek. I křen patří mezi zdraví prospěšné potraviny. Obsahuje vitamín C.
Uděláte-li si salát z křenu a kysaného zelí, dodáte tělu dostatek vitamínů.