Pobyt na rekreační chatě může pro některé z nás znamenat mnohem víc, než městský byt. Kupříkladu se na začátku dubna, kdy již jaro nabírá na síle, rozhodnete odjet na chatu a trávit tam veškerý čas až do začátku sychravého podzimu, tím pádem přebýváte na chatě přibližně stejně dlouhou dobu v průběhu roku, jako v bytě. Byt máte zkrátka jen na zimu a chatu na léto. Rozhodnete-li se provést revizi elektroinstalace v bytě, bylo by rozumné nechat elektřinu zkontrolovat i na chalupě. Tam navíc mohou být některé prvky nestandardní, však to možná znáte z vlastní zkušenosti – nejvíce pozornosti jste věnovali vybavení bytu a na chatu jste postupně odváželi starší nábytek, koberce a další bytové vybavení.
Na chatě se také mohou vyřádit kutilové, ti mohou právě tam instalovat elektrické rozvody, zásuvkové okruhy, svítidla a vypínače s nevhodnými průřezy vodičů, které sice nakoupí levně, ale ve finále jsou zásuvkové obvody přetížené, přehřívají se a může tu dojít ke zkratu a následnému požáru. Kutilské zásahy mohou být i velmi nebezpečné a týká se to i situací, kdy například od někoho koupíte chatu nebo ji zdědíte v dědickém řízení a tamní elektroinstalaci neprováděl certifikovaný elektrikář, ale „šikovný soused Lojza, původním povoláním truhlář“.
Nechte raději překontrolovat elektroinstalaci odborníkem i na chatě, třeba tu objeví nedostatky závažného charakteru, které by se měly urgentně odstranit, čímž se zabrání katastrofě. S elektřinou zkrátka nejsou žerty (jako s čerty) a předejít smrtelnému úrazu nebo rozsáhlému požáru je více než rozumné. A pokud je na chalupě zavedena elektroinstalace i v garáži, ve sklepě, v kůlně, v dřevníku nebo v pergole, i tam pozvěte elektrikáře z Prahy 2 Technologie budov „na exkurzi“, aby vám potvrdil, že je tu všechno v pořádku, nebo naopak není a je třeba elektroinstalaci nechat vyhotovit podle platných bezpečnostních předpisů.